Forum

[Szukaj na forum]

Klubowe
Index >> Ogólne >> Zapłon, Lampy, zawieszenie TC2
[odpowiedz]
[1]
Zapłon, Lampy, zawieszenie TC2
AutorWiadomość
luki_szofer05.11.2019 08:51

Skąd: Krasnystaw
Od: 2014-09-14
Postów: 23
Witam po długiej przerwie, ruszyłem ponownie z pracami nad Taunusem TC2 2,0 V6 potrzebuje waszej pomocy. Każda podpowiedz i informacja jest dla mnie na wagę złota. Lecę z pytaniami:

1. Na początek pytanie czy posiada ktoś tylną lampę na sprzedaż lewą - blacharz mi ją uszkodził jest pęknięta i auto mi nie przejdzie przeglądu.
2. Panowie i Panie samochód mój stał ponad rok u blacharza (nie chce długo o tym pisać bo szkoda nerwów coś tam polepił, a zakres prac miał być inny....) przed wizytą auto paliło chodziło równiutko elegancko, po odbiorze strasznie strzela i ciężko z odpaleniem, macie jakieś propozycję co mogło się stać?
3. Przednie zawieszenie, koła są rozjechane, ogólnie chce zrobić przednie zawieszenie i czy ktoś was to robił jakieś podpowiedzi jak za to się zabrać. Oczywiście wiem jak to działa, ale każda rada wasza może mi zaoszczędzić nerwów, czasu czy pieniędzy.

Auto kupiłem 3 lata temu ale jeszcze nie przerejestrowałem na siebie, a z nowym Rokiem wchodzą kary za niezarejestrowanie do 30 dni dlatego muszę doprowadzić auto do stanu aby przeszło przegląd.

Proszę o pomoc. A może ktoś z Lubelskiego już remontował Forda w własnym zakresie i ma chęć mi pomóc. Oczywiście nie za darmo.
amator05.11.2019 15:04
Administrator

Skąd: Pruszków
Od: 2003-10-29
WWW
Postów: 3246
No to wrzucaj tego diabła do galerii, żeby było wiadomo, o "kogo" chodzi ;) jaki model itp.
1. dawaj ogłoszenie u nas i na Capri.pl. Na pewno się znajdzie.

2. sprawdź, przeczyść świece i ustaw właściwe przerwy. Ustaw też przerwę na platynkach w aparacie zapł. i właściwie ustaw zapłon.

3. jeśli chodzi o zawieszenie, to wymień te gumy, tuleje, końcówki itp. - ogólnie to co wymaga wymiany. A potem jedź na ustawienie geometrii. Przednie koła w Taunusie zawsze są nieco pochylone, ale o konkretne wartości (kąty). Jak nie potrafisz ocenić, co należy wymienić, zawsze możesz podjechać na stację diagnostyczną na samo sprawdzenie zawieszenia. Nie dajesz wtedy dowodu i za 30-50 zł sprawdzają tylko to.


luki_szofer06.11.2019 17:56

Skąd: Krasnystaw
Od: 2014-09-14
Postów: 23
Dzięki amator. Lampe już zakupiłem, czekam na nią mam nadzieje że będzie dobra. Części do zawieszenia też zamówiłem. Martwi mnie to szczelanie. Wcześniej starałem się przynajmniej raz w miesiącu nim się przejechać. Od roku nie jeżdżony mocno strzelał więc nie wyjeżdżałem. I teraz mnie czeka jeszcze ruszenie hamulców są w miarę dobre/nowe. Tylko po długim postoju złapali. Z tymi kołami to każdy może ocenić że są rozjechane. Ogólnie gdy go kupiłem poprzedni właściciel kupił go z myślą o drifcie, trochę go pokatował i stwierdził że części są mało dostępne, drogie i przerzucił się na bmw. Więc możesz się domyśleć jak przednie zawieszenie wygląda. Trzeba trzymać kierownice 2 rękami po samochód skacze po drodze. Prędkość 50km/h max.

[odpowiedz]
[1]