Galeria
Ford Taunus III 2.0 R4 Pinto GL automat "Kanarek" SPRZEDANY...
Samochód:Ford Taunus III 2.0 R4 Pinto GL automat "Kanarek" SPRZEDANY...
Właściciel:Ramboost
Utworzona:2005-01-12 15:40
Aktualizacja:2016-11-27 12:26


Fordzik przyjechał o własnych siłach do mnie z Kalisza w sierpniu 2003. Na początku wyglądał gorzej niż było w rzeczywistości, co jest ewenementem, bo z reguły jest odwrotnie.

Kanarek to mój sposób na odstresowanie. Kiedy usiądę w miękkim fotelu, odpalę silniczek, wrzucę D i ruszę, to zapominam o całym świecie. Liczy się tylko to płynięcie po drodze i pomruk zadowolonego kanarka połykającego kolejne kilometry. I nie mają znaczenia dziury w asfalcie bo ich po prostu nie czuję. I to ruszanie spod świateł. Tutaj naprawdę dzięki automatowi z reguły startuję pierwszy. Właśnie za to go lubię.

Kiedy bezawaryjny dotąd Opel zepsuł się akurat wtedy, gdy mój syn po ukończeniu tygodnia życia trafił do szpitala, "Kanarek" odbywał dwa razy dziennie drogę do szpitala i spowrotem (+-150km dziennie). I tak przez dwa tygodnie. Przejeździł ten czas bezawaryjnie i bez skarg (nie licząc urwanego tłumika - ale to moja wina).
I właśnie za to teraz to go już naprawdę lubię...

Przeglądając stronki, galerie i fora dyskusyjne często spotykam się ze stwierdzeniami: blachy do remontu, dobry materiał wyjściowy do remontu, do wymiany to, to, i to..., w sumie wszystko gra, ale... i tu kolejna wyliczanka. I coraz bardziej doceniam swojego taunuska za to, że praktycznie blachy to ma jak dzwon i to fabrycznie. Nigdy nic nie było przy nim robione oprócz przednich błotników i właśnie one wraz z pasem przednim powinny zostać wymienione. Na razie są dobrze zamaskowane szpachlą.

Niestety, ale z powodu wyjazdu tam, gdzie jezdza pod prad, musialem Taunuska sprzedac. Poszedl do Solca Kujawskiego, wiec niedalek, i chyba bedzie dalej smigal. A ja na wyspach wypatruje klasykow, ale z przykroscia stwierdzam, ze nic ciekawego jeszcze nie znalazlem...
Komentarze użytkowników
Tałłłłnnnnussss 2d, automatic :) kolor lamborghini... jak mi brakuje tego automatu :( Bardzo ładny , bez patentów. Trzymaj dla potomka bo jak sprzedasz to ci później nie daruje :), a tak to będzie się mógł lansować na miescie w sobotnią noc :)
langi  [2005-12-11 23:03]  
Tak wracam i wracam na ta Twoja stronke i mysle sobie ... ze co tu duzo gadac ... ta bryka jest naprawde kochana. Cholercia, musimy Was w koncu kiedys odwiedzic w tej Bydgoszczy ... poznamy reszte klanu i Kanarka on life ;)
amator  [2005-12-25 19:34]  
Tak sobie oglądam i dochodzę do wniosku że masz super zadbane wnętrze. Podoba mnie sie to.
Zico  [2006-02-16 15:39]  

[Dodaj komentarz]