Zloty i spotkania
text i foty: Amator
Puchar Capri 2012Puchar Capri, czyli – jak zawsze powtarzam – największe święto w kalendarzu Starych Fordów w Polsce. Chociaż z każdym rokiem piszę to z coraz mniejszym przekonaniem. Otóż daje się zauważyć coraz smutniejsze zjawisko socjologiczne polegające na systematycznie obniżającej się ilości uczestników, nie tylko startujących, ale przede wszystkim kibiców. Jaki jest tego powód? Tego nie wiem. Może ogólnie fordziarze przesiadają się z foteli swoich aut na kanapy przed telewizorem? A może zastępują Fordy nowymi modelami plastików? Albo wybierają inne zloty? Nie wiem i nie podejmuję się odpowiedzi. Niestety fakt pozostaje faktem.

Nie mniej jednak nieobecni na tegorocznym Pucharze wiele stracili. Na torze po wielu latach dominacji Krauziego (wielokrotnego zwycięzcy PC) pojawiły się w końcu zmiany. Mocno zaczęł szaleć auta lekkie, z niezbyt mocnymi silnikami ... ale z mocnymi kierowcami ;) Wróciły w końcu emocje. Znowu legendarny już silnik Pinto 2.0 wrócił do łask. Z całym szacunkiem do konsztu, umiejętności i samochodu Krauziego ... jego wielokrotne zwycięstwa ... dla publiczności stały się już nudne :)
Ale dla nas oczywiście najważniesza kwestia. W tym roku tytuł najszybszego kierowcy w najszybszym taunusie zdobył Mac13ek!!! To on zabrał ze sobą piękny puchar wykonany jak zawsze w pracowni artystycznej mistrza Pająka!