Zloty i spotkania
  Ten dział powstał z myślą o dokumentacji
wszelkich akcji, w których kilka Starych Fordów pojawi się
w jednym miejscu o tej samej porze.

Należy wtedy wszystko opstrykać, opisać
i czym prędzęj przesłać do nas!

Puścimy relację w eter dla dobra publicznego ;))))


Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2013
No i naszą "niecykliczną" imprezę znów udało się zorganizować. Tym razem z Flonderem postanowiliśmy solidnie się do tego przygotować. Na pierwsze poszukiwania trasy rajdu wybraliśmy się już zimą. Piękne trakty leśne niesamowite widoki, gdzieniegdzie trudniejsze, nieodśnieżone, dzikie drogi. Wyznaczyliśmy sobie całkiem piękną pętlę. Jakież było nasze zdziwienie ...
Paryż-Dakar 2013 - zimową porą
Już po raz drugi odbył się rajd Paryż-Dakar organizowany przez Stado Baranów. Impreza była podzielona na dwie części, kto mógł i chciał zjeżdżał w sobotę do leśniczówki Paryż w miejscowości Rzy, gdzie była integracja i zabawa "do rana" a kto nie mógł bądź nie czuł takiej potrzeby przyjeżdżał w niedzielę.
Festiwal Nitów i Korozji 2012
Oczywiście jesień nie może przejść sobie tak spokojnie bez Festiwalu Nitów i Korozji. To już od kilku lat stała pozycja w kalendarzu porządnego automobilisty. I jak zawsze z wypiekami na twarzy czekamy na prawdziwe perełki motoryzacji wyróżniające się wyjątkową „urodą” pośród większości w miarę normalnych i przeciętnie, a czasem wręcz doskonale utrzymanych pojazdów.
XXI Sraz Ford Ever Club Brno (Czechy)
Już po raz drugi zdecydowaliśmy się pojechać do naszych południowych sąsiadów na zlot starych fordów. Tym razem nie towarzyszył nam nikt, więc bez większego planowania wyjazdu trasy i przystanków wsiedliśmy w poligona ok. godz 11:30 i wyruszyliśmy.
Puchar Capri 2012

Puchar Capri, czyli – jak zawsze powtarzam – największe święto w kalendarzu Starych Fordów w Polsce. Chociaż z każdym rokiem piszę to z coraz mniejszym przekonaniem. Otóż daje się zauważyć coraz smutniejsze zjawisko socjologiczne polegające na systematycznie obniżającej się ilości uczestników, nie tylko startujących, ale przede wszystkim kibiców.

Gryźliny 2012
Gryźliny ... chyba najbardziej luzacki ze zlotów fordowych. Formalnie - walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Capri.pl. Ale o tym już wspominałem nie raz i nawet nie dwa. Jak również to, że co roku opuszczone poniemieckie lotnisko na Maurach ściąga dziesiątki miłośników marki.
Zlot Taunus.PL - Rajd Starych Fordów - Zdwórz 2012

Jak nas ktoś zapyta, czy Zlot Taunus.PL – Rajd Starych Fordów to impreza cykliczna, zawsze odpowiemy mu to samo. Jeśli ludzie przyjadą i będą dobrze się bawili, to spróbujemy zorganizować akcję kolejny raz za rok. Oczywiście zawsze mocno się staramy, ale opinie uczestników są tu najważniejsze.

Wyprawa na Wschód 2012

Założenia były proste – jedziemy wzdłuż wschodniej granicy od południa na północ. Zwiedzamy, poszukujemy, zaglądamy, wnikamy. To co ciekawe po drodze nie może umknąć naszej uwadze. Codziennie instalujemy się w innym miejscu starając się poczuć klimat Wschodu wszelkimi zmysłami. I tu ważna uwaga – jako że nie jesteśmy obojętni na dobrą kuchnię – także ten aspekt wyprawy uznaliśmy za niezwykle istotny :)

Rajd po Ziemi Mińskiej 2012

Jeśli kiedykolwiek uda się Wam wziąć udział w Rajdzie Mińskim, z pewnością trudno będzie oprzeć się pokusie powrotu na jego kolejne edycje. Tak było i w naszym przypadku. Podobnie jak w tegorocznym Rajdzie BGC, również tu pogoda zdecydowanie chciała nas wystraszyć. Oczywiście jej się nie udało, czego dowodem była część ekipy fordowej startująca na motocyklach.

VIII Rajd Weteranów Szos po Ziemi Mogileńskiej 2012
Nie mogliśmy odmówić sobie i w tym roku przygody pod hasłem „Mogilno”. Początek wyjazdu okazał się dość niefartowny, bo koledze Flonderowi strzeliła linka sprzęgła parę kilometrów od domu. Na całe szczęście kolega Pająk z mojej zapasowej linki taunusowej wykonał idealny zestaw naprawczy do Granady i już po parunastu chwilach mogliśmy dalej pędzić na Kujawy ;)
X Rajd BGC 2012
Rajd BGC rozpoczyna się jak zwykle już od momentu ogłoszenia zapisów. Sztafeta mailowa trwała tym razem raptem parę chwil i lista startowa szczelnie się zapełniła. Jak zawsze, ekipa fordowa wykazała się doskonałą czujnością i spora reprezentacja wystartowała w rajdzie.
Autobus 2011

Impreza autobusowa organizowana jest już kolejny raz. O jej historii nie będę już może pisał, bo można o tym przeczytać w relacjach z wcześniejszych lat. Tym razem imprezowym autobusem stał się londyński piętrus. Kierowany przez Mariana Samo Zło okazał się nie małym zaskoczeniem dla oczekującym pod Pubem 2Koła.

Festiwal Nitów i Korozji 2011

W tym roku zdecydowaliśmy się z Gosią dołączyć do załogi Darka i Marty Pająków i wyruszyć w raz z nimi na trasę Rajdu Nitów i Korozji. Zwykle kierowcę omija sporo atrakcji związanych z wyszukiwaniem odpowiedzi na pytania oraz odgadywania wielu zagadek w terenie. Teraz było inaczej.

XX Zlot Ford Ever Club Brno 2011 (Czechy)
Pewnego dnia Pająki wpadły na doskonały pomysł, aby pojechać do Czech i odwiedzić Fordziarzy. Wszystko za sprawą Milana – ich czeskiego przyjaciela, który sporo opowiadał o tamtejszych zlotach i wesołej atmosferze spotkań. Pomyśleliśmy, że warto byłoby skonfrontować rzeczywistość znaną z czeskich filmów z faktyczną ;)
Puchar Capri 2011
Zastanawiam się czy o Pucharze Capri w tym roku mógłbym napisać coś jeszcze, czego nie napisałem już poprzednich latach. No i chyba nie ;) Pogoda była tak sobie, czyli nie fajna do kibicowania, z kolei fajnie wpływała na widowiskowość przejazdów po torze. Tradycyjne imprezy na polu namiotowym z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, ogólna integracja, piweczko i śpiewy przy gitarze.
Romania Trophy 2011

Pewnego dnia odezwał się do mnie znajomy – Jacek z Lublina - i zapytał o plany na wakacje. Stał się wtedy świeżym posiadaczem sporej terenówki 4x4 i planował odwiedzić Transylwanię, a w szczególności przejechać sławną drogę 67c, czyli Transalpinę. Pomysł świetny, ale ze względu na braki w tego typu sprzęcie samochodowym, raczej powoli odkładałem go na półkę. To znaczy prawie ...

Gryźliny 2011

Kiedyś ... to były Gryyyyyźliiiiiny! .... Niedługo będziemy wspominać jak stare dziady ... Słońce Panie grzało jak na patelni, woda w jeziorze miała 36,6 stopni, piwa zimnego hektolitry, kilogramy mięsiwa wszelakiego na grillach pięknie skwierczały, a starych Fordów było po horyzont .... a teeeraz ... ech ...

Rajd po Ziemi Mińskiej 2011

Co prawda tym okolicom nie są już obce inicjatywy związane ze starymi pojazdami, ale raczej były to motocykle. Tym razem nasz kolega Branek wraz z żoną Kasią postanowili zorganizować imprezę na szerszą skalę. Przy wsparciu i przychylności miasta, w osobie samego Burmistrza, narodził się rajd, który bez wątpienia powinien zagościć na stałe w kalendarzu każdego prawdziwego automobilisty ;)

Autobus 2008
Ta dość osobliwa impreza kończy zwykle cały sezon zlotowy. Jest organizowana przez Evil Machines późną jesienią w Warszawie. Od paru lat idea jest ta sama, a zasada prosta. Chodzi o to aby spotkać się w ulubionej knajpeczce na piwku. O określonej poprze - jak najbardziej nocnej - podjeżdża pod knajpeczkę autobus miejski ....
II Rajd Bieszczadzki Evil Machines 2008

Raz do roku jest taki dzień, w którym trzeba zapakować swojego Starego Forda, zatankować go pod korek i jechać. Zostawić wszelkie zmartwienia i troski codzienności za plecami. I nie można oglądać się za siebie, tylko jechać i jechać i jechać! Im dalej, im dłużej tym lepiej. Dojechać do gór. Tam spotkać podobnych do siebie, wejść z nimi jeszcze wyżej, popatrzyć stamtąd na świat i powiedzieć sobie i wszystkim ... jestem!!!

Festiwal Nitów i Korozji 2008

Stado Baranów w osobliwy sposób zaprosiło w tym roku na swoją równie osobliwą imprezę ;) : “Zapraszamy wszystkich entuzjastów głupiej motoryzacji na II Festiwal Nitów i Korozji, czyli niepoważny rajd pojazdów zabytkowych po ulicach Warszawy”.

Puchar Capri 2008
2 sierpnia 2008 na tor "Kielce" w Miedzianej Górze zjechały się Stare Fordy na swoje najważniejsze święto w roku - Puchar Capri! Idea zawodów jest prosta ... wyłonić najszybsze auto i najlepszego kierowcę wśród nas.
Gryźliny 2008

Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Capri.pl.
I tradycyjnie w tym samym miejscu - czyli nad jeziorkiem, na Mazurkach w zaciszu leśnej gęstwiny, przy dawnym poniemieckim lotnisku.